Deprem sonrası kombiler için ücretsiz tamir

ERCAN SARIKAYA Elbistan – Bu sorun koordinasyon toplantısında dile getirilmesinin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, EPDK, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, GAZBİR, Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği, GAZBİR Teknik Merkezi GAZBİR – GAZMER, DOSİDER, Doğal Gaz Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin Başkanları ve Yöneticileri ile bir toplantı yaptı.

Toplantı sonunda Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği teknik merkezi GAZBİR – GAZMER Genel Müdürü Mustafa Ali Akman, Bakan Dönmez tarafından yetkilendirildi ve ekipler harekete geçti. Sosyal sorumluluk projesi geliştirildi ve ilk etapta proje kapsamında 4 bin 306 konutun kombi cihazlarının gerekli tamir, tadilat ve parça değişimi ücretsiz yapıldı.

GAZBİR-GAZMER Genel Müdürü Mustafa Ali Akman süreci şöyle anlattı:

“Çalışmalar halen bölgede devam ediyor. Şu anda tamir ve bakımı yapılan kombi ve ısıtma cihazı sayısı 5 bini geçti. GAZBİR – GAZMER, Bakanlıktan 10 yönetici personel ile DOSİDER’den 12 Servis Müdürü ile 70 servis personeli kesintisiz hizmet yürütüyor. Bu 10 gün içinde DOSİDER tarafından 3.8 milyon TL yedek parça ve GAZBİR – GAZMER tarafından ise 1.8 milyon TL doğal gaz tesisat malzemesi desteği sağlanmıştır. Bölgedeki işlemler tamamlandığında bu bedelin yaklaşık olarak 6 – 7 milyona ulaşacağı öngörülmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir