Dursun Özbek: Görüyoruz ki her şeyi planlamışlar

Galatasaray Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda ilk söz alan isim kulüp başkanı Dursun Özbek oldu. Özbek, hakemlerin eleştirilen performansı ve Fenerbahçe ile yaşanan atışmalarla ilgili konuştu.

Cumhuriyet’in 100. yılında şampiyon olmak istediklerini belirten Dursun Özbek, “Okan hocamıza, ekibine ve futbolcularımıza güvenimiz tam. Galatasaray’ı tanıyan çok iyi bilir: mayıs ayı bizimdir” dedi.

“KÜÇÜK AYAK OYUNLARINA GELMEM”

“TFF’ye tavsiyem şu bizim doğruları söylememizden korkmayın kardeşim çünkü doğru ve adaletli olan her zaman kazanır. Türk futboluna herkes için adaleti doğruları söyleyerek getireceğiz. Çok dikkatli olmamız gereken konular var. Başarılı gidişat bazılarının tadını kaçırmış durumda. Görüyoruz ki her şeyi planlamışlar. Galatasaray’ın gücünü hafife aldıkları için bizi saha dışına çekmeye çalışıyorlar. Küçük ayak oyunlarına, içinde kabadayılık geçen numaralara gelmem!”

BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI

“Seçilirken vaatlerimizden en önemlisi Bankalar Birliği’nden çıkmaktı. Galatasaray’ı içinde bulunduğu borç sarmalından kurtarmamız gerekiyor. Birçok projeler için görüşmeler yapılıyor. Kısa sürede müjdeli haberleri sizlere vereceğiz. Finansal anlamda bankalar birliği anlaşması önümüzdeki en büyük engel durum olarak duruyor. Finansal yapılandırma anlaşması yapıldığı tarihte yapılması gereken bir anlaşmaydı. Bugün, yaptığımız işler için bu anlaşmadan çıkmak zorundayız. Mecidiyeköy projesini yapmamış olsaydık, şu anda Florya’da planladığımız adımları atmamız mümkün değildi.”

“ONLARA TAVSİYEM ŞU…”

“Sosyal medyada yaptığımız ve sadece eleştiri içeren bir açıklama nedeniyle, TFF bana 21 gün hak mahrumiyeti ve ilaveten para cezası verdi. Onlara tavsiyem şu, bizim doğruları söylememizden korkmayın. Doğru ve adaletli olan her zaman kazanır. Biz Türk futboluna herkes için adaleti doğruları söyleyerek getireceğiz. Bu bizim andımızdır.”

“ÇOK DOLUYUM AMA…”

“Bu akşam bir milli maç oynayacağız. Söyleyecek çok şey var. Çok doluyum, çok şey söylemek istiyorum ama akşam bir maç oynayacağız. Önemli bir rakiple oynayacağız. Dolayısıyla şu an için sessiz kalacağım ama PFDK’nın verdiği veya veremediği cezalarla ilgili kısa zamanda konuşacağım.”

654 MİLYON TL’LİK TAHSİLAT

“Galatasaray’ın çok önemli projelerinden bir tanesi Mecidiyeköy Projesi. Mecidiyeköy Projesi’nde 180 tane rezidans var. Ayrıca 7 adet de ticari alan var. Biz 180 tane rezidanstan 103 tanesinin satışını tamamladık. Sözleşmelerini ve tahsilatını yaptık. Şu anda yapılan tahsilat yaklaşık 654 Milyon TL.”

FUTBOL DIŞI BRANŞLARDAN BİLGİ VERDİ

Farklı branşlardaki sportif performans hakkında bilgi veren Dursun Özbek, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın Avrupa Kupası’nda finale çıktığını hatırlatarak, “Tüm ekibe ve oyuncularıma teşekkür ediyorum. Finalde kazanacağımıza, kupayı ülkemize getireceğimize inanıyorum. Daha önce yaptık, yine yaparız.” değerlendirmesinde bulundu.

Yüzme ve sutopunda Galatasaray’a yakışır mücadele gösterdiklerini aktaran Özbek, “Özellikle yüzmede çeşitli yaş gruplarında birçok birinciliği şimdiden aldık. Sezon sonunda hayal ettiğimiz başarılara ulaşacağız. Tüm sporculara ve teknik ekiplerimize güveniyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Galatasaray Kulübü Başkanı, yaklaşık 1 saat süren konuşmasını Mecidiyeköy, Florya, Riva ve Büyükçekmece projeleri, Galatasaray Adası, Kalamış arazisi, Beyoğlu’ndaki müze, Seyrantepe’de Nef Stadı’nın yanında kiraladıkları arazi ve burada yapacakları kompleks hakkında bilgi vererek tamamladı. (Sozcu.com.tr – AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir