‘Kriz Çok Yakın’ Uzman: Bitcoin ve Bunlardan Biriktirin!

Dünyaca ünlü bir girişimci ve yazar olan Robert Kiyosaki, Twitter üzerinden yaptığı podcast ile beraber ilk “acil durum podcast’ini” yayınladı. Yakından takip edilen girişimci, dünya çapında kötüleşen mali krize vurgu yaparken, Bitcoin ve bu varlıkların yükselişine işaret ediyor! İşte detaylar…

Robert Kiyosaki, küresel mali krizin hızla ilerlediğini aktardı

Önde gelen girişimci ve finans yazarı Robert Kiyosaki, Twitter üzerinden yayınladığı son podcast’inde, Bitcoin, altın ve gümüşün ön plana çıkacağını aktarırken, ekonomi için istikrarsız zamanlardan korunmak için bu varlıkların biriktirilmesini öneriyor. Bununla beraber ünlü isim bankacılık krizinin daha da derinleşeceğine emin gözüküyor. Cumartesi günü Kiyosaki, küresel mali krizin güçlendiğini tweetledi.

Küresel mali krize karşı tavsiye olarak Bitcoin, altın ve gümüşe işaret eden isim yatırımcılara, “dikkatli olun” sözlerinde bulunan isim, bununla beraber BTC ay içerisinde mükemmel bir yükseliş yaşayarak 28 bin dolar seviyesini aşsa da lider kripto para hakkında hiçbir şey söylemedi. 12 Mart’tan yana BTC, yüzde 36’nın üzerinde yükseliş yaşadı. Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere Kiyosaki, Aralık ayında Bitcoin alınmasını önererek, cüzdanına daha fazla BTC satın aldığını eklemişti. Altcoin projelerinin aksine altın ve gümüş gibi varlıklara yönelen isim, BTC için heyecanlı olduğunu da aktarmıştı.

Robert Kiyosaki 13 Şubat’ta çöküşü öngörmüştü!

Bir diğer yandan ünlü ekonomi yazarı Kiyosaki, Bitcoin’in 2025 yılına kadar 500 bin dolar seviyelerini aşacağını beklediğini paylaştı. Bunun olasılığının yüksek olduğuna inanan isim, nedenini ABD ekonomisi, geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan salgınlar ve FED rezervi tarafından sürekli basım halinde olan doların değer kaybetmesine bağlıyor. 13 Şubat tarihinde attığı bir Tweet’te aktardığı bu sözler, bankacılık krizinden çok daha önce geliyor.

Bununla beraber Kiyosaki’nin beklentilerine göre altın 2025’e kadar 5 bin dolar seviyelerine kadar çıkacak. Daha önce yaşandığı üzere 2020’de ABD, ortalama hane halkını sözde hayatta kalma kontrolleriyle desteklemeye ve ayrıca büyük şirketleri ve bankaları kurtarmaya başlamıştı. Aynı şeyin şu anda olduğunu aktaran isim, üç bankanın ilginç bir şekilde iflas ettiğini düşünüyor. Bildiğiniz üzere üç banka da kripto dostu ve XRP gibi blockchain devleriyle çalıştı. Bu bankalardan ilk ikisinin batmasının ardından Kiyosaki, yakında bir tane daha çökmesini beklediğini tweetlemişti, ancak Signature Bank’ın adını vermemişti. Aradan geçen 3 günlük süre sonucu Signature Bank’ta iflas etti. Bu yönden birçok yatırımcı Kiyosaki’yi öngörüşleri nedeniyle yakından takip ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir