Microsoft, yeniden tasarlanmış bir Windows 11 ses mikseri test ediyor

Örneğin 2021’de şirket, Windows 10’un Bluetooth cihazlarını sınıflandırma şeklini basitleştirdi. Bu çabalara rağmen, genellikle işletim sisteminin ses çıkışları arasında geçiş yapmayı ve ses seviyelerini yönetmeyi olması gerektiği kadar kolay yapmadığını hissediyoruz.

Neyse ki, Microsoft nihayet Windows kullanıcıları için bu küçük sıkıntıyı çözmeye hazırlanıyor. Bu hafta, şirket en son Windows 11 Insider Preview’ı detaylandırdı ve yeniden tasarlanmış bir Hızlı Ayarlar ses karıştırıcısını tanıttı.

Microsoft, yeniden tasarlanmış bir Windows 11 ses mikseri test ediyor

Güncellenen arayüz öğesi, yalnızca ses cihazları arasında geçiş yapmanıza izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda, mevcut tasarımla yapamayacağınız iki şeyi, uygulama bazında uzamsal sesi etkinleştirmek ve ses çıkışını ayarlamak için de kullanabileceksiniz. Dahası, Microsoft, özelliğe erişimi daha hızlı hale getirmek için özel bir kısayol eklemiş durumda. Ses düzeyi karıştırıcısına erişiminiz olduğunda, açmak için klavyenizdeki Windows, Ctrl ve V tuşlarına aynı anda basmanız yeterli olacak.

Microsoft, yeniden tasarlanan arayüz hakkında “Bu değişiklikle, favori uygulamalarınızı daha iyi yönetmek için artık ses deneyiminizi daha fazla kontrol ve daha az tıklamayla özelleştirebilirsiniz” diyor. Bleeping Computer’ın işaret ettiği gibi, yeni ses mikseri popüler EarTrumpet modunu anımsatıyor. Microsoft’un en son Windows Insider özelliklerini normal kullanıcılara ne zaman sunmayı planladığına dair henüz bir bilgi yok, ancak ulaşmasının uzun sürmeyeceğini umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir