Shiba Inu Skandalı Büyüyor: Coinler Tasfiye Ediliyor!

Shiba Inu (SHIB) topluluğunun merakla beklediği Katman 2 çözümü Shibarium’un başka bir ağın ‘kopyası’ olduğunun ortaya çıkması, büyük tartışmalara neden oluyor! Skandal, 5 milyon dolar değerinde BONE tokenin tasfiyesine yol açabilir…

Shiba Inu kargaşanın ardından milyon dolarlık BONE staking sözleşmesinden çıkarıldı

Shiba Inu ekosistemi, Shibarium’u çevreleyen tartışmanın ardından, staking sözleşmesinden 5 milyon dolar değerinde BONE çekildiği için son zamanlarda kargaşa içinde. Shiba’nın Katman 2 çözümü Shibarium, Rinia ağının bir kopyasından başka bir şey olmadığı suçlamalarıyla karşı karşıya.

Shibarium, çeşitli merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) ve akıllı sözleşmeleri desteklemek için merkezi olmayan bir Blockchain platformu sağlamayı amaçlıyordu. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, çok kısa bir süre önce test aşaması olan Puppynet yayınlanmıştı.

Çalıntı iddiaları yaygınlaştı: SHIB %10 değer kaybetti

Shibarium’yu çevreleyen kargaşa, SHIB fiyatında çift haneli yıkıma yol açtı. En büyük ikinci meme token bugün bir noktada %10 değer kaybı yaşadı.

Tüm olay, Shiba’nın Discord kanalında bir yetkilinin Shibarium’un Rinia Testnet 917 ile aynı Chain Kimliğini paylaştığına işaret etmesiyle başladı:

… Neden Shibarium testnet genesis dosyasını Rinia testnet’ten almış gibi görünüyor?

Topluluk üyesi Steve, “Chain Kimliği, herhangi bir Blockchain geliştiricisinin bir Blockchain dağıtırken ilk aradığı en basit şeydir. Blockchain düzgün çalışmadığından ve etkileşime girmeye çalışan herkes bunun yerine diğer chain’lerle etkileşime gireceğinden, zaten var olan bir kimliği kullanmak yetersizdir”, diye yazdı.

Geliştiriciler ve diğer önde gelen topluluk üyeleri, endişeleri gidermek için hızlı davrandılar. Discord kanalından JesusM, “Bunun geçen ay başlatılan bir fork olduğuna dair kesinlikle hiçbir kanıt yok. Kod her zaman çatallanır (fork). Üstelik öyle olduğuna dair bir teyit de yok”, diye yazdı.

BONE %18 eridi, 5 milyon dolar değerinde BONE satılabilir

ShibaSwap’ın yerel tokeni olan BONE, çalıntı iddialarının ardından %20’ye yakın değer kaybetti.

Bununla birlikte, projenin Rinia ağının yalnızca bir kopyası dair son açıklama, yatırımcılar ve kullanıcılar arasında önemli bir huzursuzluğa neden oldu. Topluluk, staking sözleşmesinden bir çıkışa yol açan projenin meşruiyeti konusunda endişeli ve 5 milyon dolarlık BONE token’ı stake edilmedi.

Shiba Inu geliştiricilerinden cevap geldi

Shiba Inu geliştiricisi Kaal Dhairya, Shibarium kod tabanı hakkındaki iddialara ışık tuttu:

Alfa ağ dağıtımını yaptığımızdan beri bazı FUD’ları dağıtmak için, birkaç chain kimliği rastgele seçildi: 417 (Alpha), 517 (Staging) ve 917 (Pre -Pod veya Beta) ve bu chain’ler o zamanlar hiçbir yerde kayıtlı değildi, Puppynet ağı başlatıldığında tekrar kontrol etmemekle hata ettim. Şimdi yeni bir chain kimliğiyle BETA ağının yeni sürümünü yeniden yapılandıracağım. Gelecekte yeni yapılandırmalar nadir olacak, ancak hala BETA aşamasında olacağımız için mümkün. İyi şanslar diliyorum ve hep birlikte çalışabileceğimizi umuyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*