AK Parti Milletvekillerinden Ankaragücü’ne ‘Geçmiş Olsun’ Ziyareti

AK Parti Ankara Milletvekilleri, Fuat Oktay önderliğinde Ankaragücü’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan AK Parti Milletvekili Fuat Oktay, ‘Sadece tek bir olayın üzerinden tek bir kulübün üzerine gidilmesi ve bunun linç kampanyasına dönüştürülmesi aslında yine spor camiamıza zarar verecek bir yaklaşım tarzı’ dedi.

Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca, 1-1 sonuçlanan Çaykur Rizespor karşılaşması sonrasında sahaya girerek hakem Halil Umut Meler’i darp etmişti.

AK Parti’de iki dönem milletvekilliği de yapan Faruk Koca, olay sonrası hem Ankaragücü Başkanlığı’ndan hem de AK Parti üyeliğinden istifa etmiş ve tutuklanmıştı.

AK Parti Ankara milletvekilleri Fuat Oktay, Jülide Sarıeroğlu, Kurtcan Çelebi, Zeynep Yıldız, Asuman Erdoğan ve Fethan Baykoç Ankaragücü’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fuat Oktay, arzu edilmeyen bir olay yaşandığını, Türk spor camiası ve Türk kamuoyu olarak üzüldüklerini belirterek, “Yapılması gerekenler çerçevesinde gerekenler yapıldı. AK Parti Ankara milletvekilleri olarak diğer tarafta da spor camiasının aynı zamanda zarar görmemesi Ankaragücü olarak bir futbol takımının, şehrimizin zarar görmemesi adına hem Ankaragücü yönetimine geçmiş olsun demek için buradayız.” dedi.

TFF, olaylar sonrasında Ankaragücü’ne 5 maç seyircisiz oynama cezası vermişti.

Faruk Koca’nın hakkında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan (PFDK) çıkan kararların hakkında Tahkim Kurulu’na gideceklerini belirten Ankaragücü Başkanı İsmail Mert Fırat, bundan sonraki süreci takip edeceklerini söyledi..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x