Canan Karatay’dan Ezberleri Bozan Açıklama: O Yemeği İstediğiniz Kadar Yiyin!

Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı her açıklamayla gündem oluyor. Seveni kadar sevmeyeni de bir hayli çok olan Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı bazı açıklamalarla bilim dünyasının tepkisini çekiyor.

ADANA KEBABI İSTEDİĞİNİZ KADAR YİYEBİLİRSİNİZ!

Canan Karatay, bu kez ezberleri bozan bir açıklama yaptı. Adana kebap ile ilgili konuşan Karatay, “İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz” dedi ancak şart koştu.

Prof. Dr. Canan Karatay, “Adana kebap memleketi. Çok lezzetli yemekleriniz var. İstediğiniz kadar kebap yiyebilirsiniz, serbest” dedi. Ama uyarmayı da ihmal etmedi; “Yanında ekmek ya da bulgur pilavı yemeyeceksiniz” dedi.

Canan Karatay, şekere dönüşen karbonhidratların yağlanmaya neden olduğunu ifade etti.

“Yağ yemediğiniz için şeker yiyorsunuz. Şekeri de karbonhidrat olarak alıyorsunuz. Bunlar vücutta yağ olarak depo ediliyor. İnsanlar bu nedenle şişmanlıyor” diyen Karatay, ekmek, pirinç, patates, makarna, baklava, börek, çay şekeri, meyve, şekerli içecekler, gazlı içeceklerin kan şekerini yükselttiğini belirtti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU

Öte yandan HPV aşısı hakkındaki “Genç kızlarda felç oluyor” gibi açıklamaları nedeniyle Canan Karatay hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Karatay’ın rahim ağzı kanserini önleyen HPV aşısı hakkındaki sözleri büyük tepki çekmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x