Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Çok kavgamız oldu ama bir tarzı vardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin İstanbul’daki ilçe belediye başkan adaylarını açıkladığı törende eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Erdoğan, çok kavga etmelerine karşın Kılıçdaroğlu’nun kendine göre bir üslup, tarz ve misyon sahibi olduğunu söyledi. Sözlerinin devamında CHP lideri Özgür Özel’in ise partinin genel başkanları listesinin en sonunda yuvarlandığını belirtti.

“ÇOK KAVGAMIZ OLDU AMA…”

Erdoğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bizim dönemimizde bu partide iki kez genel başkan değişti ama siyasi kalite ve kalibre noktasında her seferinde gelen gideni arattı. Rahmetli Deniz Baykal ile pek çok konuda anlaşamazdık ama siyasi birikimini takdir ederdimi Bay Kemal’le çok kavgamız oldu. Onun da kendine göre bir tarzı, üslubu, misyonu vardı. Özgür Efendi ise daha başlamadan listenin en altına yuvarlanmayı başardı.”

“ESKİDEN İŞ BİRLİĞİNİ GİZLİ YAPIYORLARDI”

Erdoğan, sözlerinin devamında geçmişte SHP listelerinden Meclis’e giren HEP milletvekillerini hatırlatarak SHP’nin tarihe gömülüp gittiğini belirtti. Erdoğan isim vermeden CHP’nin daha önce de HDP/DEM ile iş birliğinde olduğunu ancak bunu gizli tuttuğunu, şimdi ise Özgür Özel döneminde bu iş birliğinin açığa çıktığına işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x