H.K.G. Davasının Görüldüğü Yerde İstismarı Savundu! ‘Bu Bir Öğretmenine Aşık Çocuğun Evlenmesi Davasıdır’

6 yaşındaki H.K.G.’nin babası Yusuf Ziya Gümüşel tarafından ‘evlendirilerek’ istismara maruz bırakılmasına ilişkin görülen davada erteleme kararı alındı. Kararla ilgili basın açıklaması yapan grubun yanına gelen bir kişi ise ‘Bu bir çocuk istismarı davası değildir. Bu bir öğretmenine aşık olup, öğretmeniyle evlenen çocuğun davasıdır.’ diyerek istismarı savundu.

Hiranur Vakfı kurucularından Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 6 yaşında ‘evlendirmesine’ ve istismara maruz bırakmasına ilişkin davanın 6. duruşması bugün görüldü.

Bir önceki celsede Yusuf Ziya Gümüşel’in avukatının istifa etmesini ve yeni avukatın savunma yapmak için süre talep etmesi nedeniyle mahkeme sanık avukatına süre vererek duruşmayı 23 Ekim’e erteledi.

Davanın ertelenmesine tepki gösteren bir grubun basın açıklaması sırasında bağıran bir kişi ise skandal ifadelerle yaşanan istismarı savundu.

‘Bu çocuk istismarı davası değildir’ diyerek açıklama yapan gruba tepki gösteren şahıs, ‘Bu bir öğretmenine aşık olup, öğretmeniyle evlenen çocuğun davasıdır. Bunu böyle bilin. Ben Bayburtluyum, benim çocuğumu 6 yaşındayken Kuran kursuna verdik, Kuran’ı geçtiği için gelinlik giydirdik. Bu bilinen ve yapılan bir şeydir. Çocuk büyümüş, aşık olduğu öğretmeniyle evlenmiş. Dava budur. diyerek istismarı savundu.

Vatandaşların tepki göstermesi üzerine şahıs, polis tarafından bölgeden uzaklaştırıldı. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x