Öğrenciler ‘Esir Kampından Farksız’ Diyerek İsyan Etti! KYK Yurdunda Kedi-Fare Oyunu

Kars’taki Serhat Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan bir öğrenci, yemeklerin erken bitmesine ve böcek çıkmasına isyan etti. Yaşadığı yurdu esir kampına benzeten Ayşe isimli öğrenci, ‘Yurtta fareler cirit atıyor’ dedi. Yurdun koridorlarında çekilen görüntülerde, bir kedinin fareyi yakaladığı anlar yer aldı.

Öğrencilerin çektiği fotoğraflarda yurt yemeklerinin bayat olduğu ve içerisinde pislik olduğu görüldü.

Sol Haber’de yer alan görüntülerde, yurt koridorunda bir kedinin, yakaladığı anlar yer aldı. Sol Haber’in öğrencinin gizliliği için adını değiştirerek ‘Ayşe’ olarak aktardığı öğrenci, yaşananları şu ifadelerle anlattı: ‘Burası esir kampından farksız. Yemeklerden böcek çıkıyor, yurtta fareler cirit atıyor.İlk başta ben de anlamamıştım. Yurtta kediler de var zaten. Ama lütfen aklınıza hayvan sevgisi, kedi besleme gibi örnekler gelmesin. Ortalık pislik içinde ve kediler buralarda karnını doyuruyor içeriyi pisletiyorlar. 

Fareyi de ilk o zaman fark ettim. Kedi koridorda fareyle oynuyordu. Böyle şeylerin içinde yaşıyoruz şu an. Bu canlılar buraya her yer pislik olduğu için çabucak geliyor. İlaçlama yok, temizlik yetersiz, tuvaletlerde bazen sabun bile olmuyor.”

Yemeklerde pislik çıktığını söyleyen öğrenci, ‘Bu daha önceleri de birçok kez oldu. Bir de bazen yemekler erken bitiyor. Burası Kars, öyle şehir merkezine ineyim hemen karnımı doyurayım diyemiyorsunuz. Yurt şehir merkezine uzak bir yerde. Akşam geliyoruz, diyorlar ki ‘yemek bitti’. İyi de nasıl planlıyorlar bunu? Öğrenci sayısı belli. Tamam boşa gitmesin yemekler ama yemek bitti denilen öğrenci sayısı üç beş kişi değil. Öğrenciler bazen aç giriyor yatağa.’ ifadelerini kullandı.

Kedinin yurt koridorunda fareyi yakaladığı anlar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x