Son dakika: İsrail-Hamas savaşında son durum… Hamas’tan İsrail’e ‘Gazze’ ültimatomu! İsrail bombardımanı gece boyunca sürdü, acı bilançoyu Filistin Sağlık Bakanı açıkladı

07:04

BLINKEN İSRAİLLİ MEVKİDAŞI İLE GÖRÜŞTÜ

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrailli mevkidaşı Eli Cohen ile görüştü ve Washington’un, Hamas tarafından tutulan tüm rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamaya yönelik desteğini yineledi.

07:16

FİLİSİTİN: 704 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Filistin Sağlık Bakanı, İsrail’in hava saldırılarında ölenlerin sayısının 704’e yükseldiğini açıkladı. Saldırılar sonucunda yaklaşık 4 bin Filistinli de yaralandı. İsrail’in sürekli hava saldırıları nedeniyle Gazze’de halihazırda 137 binden fazla insan yerinden edildi.

06:10

AL AKSA ŞEHİTLERİ: BATI ŞERİA’DA SAVAŞIYORUZ

Filistin El Aksa Şehitleri Tugayları, işgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçleriyle savaştığını söyledi. Filistinli silahlı grup, Telegram uygulamasındaki bir dizi mesajda, ‘savaşçılarının Nablus’taki İsrail güçlerinin yanı sıra Cenin’deki İsrail araçlarını da doğrudan hedef aldığını’ söyledi.

05:21

HAMAS’TAN İSRAİL’E UYARI

Hamas’ın sürgündeki liderliğinin bir üyesi olan Ali Barakeh, İsrail’in Gazze’yi bombalaması ve Hamas yönetimindeki bölgeyi tamamen ablukaya alma sözü vermesi üzerine Beyrut’taki ofisinde Associated Press’e konuştu. Hamas yetkilisi, az sayıda kişinin İsrail’e yönelik geniş kapsamlı saldırıdan haberdar olduğunu söyledi. İran’ın operasyonda dahili olmadığını vurgulayan Barakeh, İran ve Lübnan Hizbullah’ı gibi müttefiklerin ‘Gazze’nin bir imha savaşına maruz kalması durumunda savaşa katılacağını’ söyledi.

05:13

BM’DE FİLİSTİNLİLER İÇİN SAYGI DURUŞU

BM İnsan Hakları Konseyi ‘Filistin topraklarında ve başka yerlerdeki’ can kayıpları için saygı duruşunda bulundu.

Canlı Anlatım Özeti

BLINKEN İSRAİLLİ MEVKİDAŞI İLE GÖRÜŞTÜ
FİLİSİTİN: 704 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
AL AKSA ŞEHİTLERİ: BATI ŞERİA’DA SAVAŞIYORUZ
HAMAS’TAN İSRAİL’E UYARI
BM’DE FİLİSTİNLİLER İÇİN SAYGI DURUŞU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x