Yeşilyurt Belediyesi, Mahalleleri ‘Türkiye Yüzyılı’ Vizyonuna Uygun Yatırımlarla Buluşturuyor

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki mahalleleri ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna uygun yatırımlarla buluşturup, ulaşım ağının konforunu her geçen gün daha iyi bir düzeye çıkartıyor.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu ve Fen İşleri Müdürü Mehmet Tosun, Cevatpaşa Mahallesi’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Çınar, Yeşilyurt’u ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna uygun yatırımlarla buluşturmaya devam ettiklerini söyledi. Pandemi süreci ve ardından yaşanan depremlerden sonra tek katlı müstakil evlerin arttığı Cevatpaşa Mahallesinin yolları da bu çalışmalar kapsamında baştan aşağıya yenilenerek güvenli, konforlu ve sağlıklı hale getiriliyor.

Cevatpaşa Mahallesi’nde tek katlı müstakil evlerin artmasıyla birlikte artan yol taleplerini çözüme kavuşturduklarını dile getiren Başkan Çınar, “İlçemizin en hareketli mahallelerinden olan Cevatpaşa’nın yaşam şartlarını kaliteli hale getirmek için başlattığımız yatırımlarımıza devam ediyoruz. Son yıllarda yaşanan pandemi süreci ve depremlerden dolayı bu bölgemizde ki tek katlı evlerin sayısında ciddi bir artış oldu, şu anda kayıtlara göre 500’e yakın ev inşa ediliyor. Mahallemizde parselasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla vatandaşlarımız bu bölgeyi daha fazla tercih ediyorlar. Bölgede konut sayısı fazlalaşın da doğal olarak gerek mevcut yolların düzenlenmesi gerekse de yeni yolların açılması elzem oldu. Fen İşleri Müdürlüğümüz ekiplerimizin bölgede yaptığı teknik incelemelerin ardından aşırı kullanımdan dolayı yıpranan yolların bakımını ve tadilatları yapılırken, diğer taraftan sathi kaplama çalışmalarıyla bölgenin ulaşım ağını daha sağlıklı ve güzel hale getiriyorlar. Yapılan planlama neticesinde bu mahallemizde yaklaşık 15 km’lik yol alt yapısı baştan aşağıya yenilenmiş olacak ve buradaki ulaşım ağımızın kalitesi de artmış olacak.81 mahallemiz gibi Cevatpaşa mahallemizin gelişmesi, yaşam şartlarının daha modern hale gelmesi bizim için çok önemlidir. Şehir merkeziyle iç içe olan bu şirin mahallemiz ayrıca tren yoluyla da entegre olmuş durumda. Tren yoluyla ilgili devlet demiryolları nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde buraya alt geçit ya da üst geçitle ilgili hazırlık yapıldı, ihale ve yapım süreciyle ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Tren yoluyla ilgili sorun giderildiği zaman bu mahallemizin daha fazla gelişmesinin önü açılmış olacak. Hemzemin geçidinin bertaraf edilmesiyle birlikte buradaki yol ağı daha güvenli ve sağlıklı bir görüntüye kavuşmuş olacak. Biz ne yapıyorsak hangi hizmeti yerine getiriyorsak vatandaşlarımızın daha kaliteli ve güzel alanlarda yaşaması için yapıyoruz. İlçemiz için, mahallelerimiz için hemşerilerimiz için durmadan dinlenmeden çalışıyoruz. Cadde ve sokaklarımızı ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna uygun yatırımlarla buluşturup vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırmaktayız” diye konuştu.

Mahallelerinde sathi kaplama yol çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Murat Dikenli ise yapılan tüm yatırımlardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundu. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x